Равенство между Локомотив (Пд) и Монтана /репортаж/

30 Окт 2020 17:56

Локомотив (Пловдив) и Монтана завършиха при резултат 2:2 в среща от 11-тия кръг на efbet Лига. След този мач ''смърфовете'' имат 23 точки и продължават да са на първо място в класирането, докато гостите от Монтана са на 10-та позиция с 12 точки. Попаденията за Локомотив бяха отбелязани от Димитър Илиев (6-та минута) и Бирсент Карагерен (33-та минута). За Монтана Тони Тасев се разписа в 25-та минута, а Лукас Масоеро си отбеляза автогол в 31-та минута.

С първият си точен удар в двубоя Локомотив (Пд) поведе в резултата. Димитър Илиев се разписа в 6-та минута с глава, когато след центриране от ъглов удар Анте Аралица отклони топката с глава към капитана на Локомотив, който реализира от близка дистанция. Малко по-късно Анте Аралица имаше шанс да отбележи гол, но Марин Орлинов спаси неговия удар от дистанция. В 24-та минута Мартин Луков спаси удар на Билал Бари. Минута по-късно Бари пресече пас на Умарбаев и подаде към Тони Тасев, който не пропусна изгодната възможност и изравни. В 31-та минута резултата стана 1:2 за Монтана. Тони Тасев пусна успоредно подаване на голлинията към Бари, но Лукас Масоеро вкара топката в собствената си врата. Локомотив веднага успя да изравни резултата. В 33-та минута попадение отбеляза Бирсент Карагерен с глава, когато Момчил Цветанов центрира отляво. В края на полувремето Кристиан Илич имаше шанс да отбележи, но неговия удар беше спасен от вратаря на Монтана.

През първата част нямаше нито един жълт картон.

В началото на второто полувреме Минков проби много добре и намери Димитър Илиев от Монтана, който стреля точно, но Мартин Луков спаси. В 63-та минута пред Бари се откри възможност за отбелязване на гол, когато получи центриране от Давид Кики, но Билал Бари не намери очертанията на вратата на Локомотив. Следващата ситуация беше за ''смърфовете'', но удар на Бирсент Карагерен от границата на наказателното поле беше неточен. Димитър Илиев от домакините претендираше за дузпа в 81-та минута, но според съдията нарушение нямаше. В 87-та минута Георги Минчев отправи много хубав удар от границата на наказателното поле, но стражът на Монтана изби топката в корнер.

През втората част жълти картони получиха Милош Петрович (52-та минута от Локомотив), Билал Бари (83-та минута от Монтана), Диниш Алмейда (88-та минута от Локомотив) и Лукас Масоеро (в добавеното време на срещата от Локомотив).

Съставите:

Локомотив (Пд) - Мартин Луков (вратар), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев /46 - Георги Минчев/, Петър Витанов / 79 - Кристиан Гомис/, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен / 78 - Кенан Муслимович/, Кристиан Илич, Димитър Илиев (капитан), Анте Аралица /66 - Николай Николаев/

Резерви - Илко Пиргов (вратар), Кристиан Гомис, Николай Николаев, Кенан Муслимович, Филип Михалевич, Валентино Пулиезе, Георги Минчев

Треньор - Бруно Акрапович

Монтана - Марин Орлинов (вратар), Александър Башлиев, Преслав Петров /46 - Стефан Цонков/, Енагнон Кики, Раян Сенхаджи, Димитър Илиев (капитан), Янко Ангелов, Тони Тасев /60 - Сергей Георгиев/, Билал Бари, Стефан Каменов, Николай Минков /72 - Валери Христов, който е заменен от Йордан Йорданов в 80-та минута заради контузия/

Резерви - Благой Макенджиев (вратар), Валери Христов, Иван Михов, Йордан Йорданов, Николай Цветков, Сергей Георгиев, Стефан Цонков