Георги Минчев донесе важен успех за Локомотив Пд /репортаж/

06 Дек 2020 10:48

Локомотив победи с 1:0 като гост Ботев Враца в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Така ''смърфовете'' са временно начело в класирането с 30 точки преди изиграването на останалите мачове от този кръг, а врачани остават на осма позиция с 15 точки.

Още в третата минута Парвиз Умарбаев можеше да открие резултата, след като получи пас от Бирсент Карагерен в наказателното поле. Умарбаев изпрати топката над вратата на Костов. Три минути по-късно Карагерен изпрати топката в малкото наказателно поле, но Момчил Цветанов не успя да я засече по най-добрият начин, за да открие резултата и направи голям пропуск. Малко след това домакините поискаха дузпа за падане в наказателното поле на Мартин Костадинов, който влезе в контакт с Карагерен, но Никола Попов подмина ситуцията. Мартин Луков спаси по страхотен начин изстрел на Христо Златински от пряк свободен удар в 11-ата минута. В 27-ата минута Георги Минчев отбеляза гол с глава, след като получи перфектно центриране от Димитър Илиев.Три минути по-късно липсата на комуникация между Аласан Н'Диайе и Красимир Костов можеше да доведе до автогол, но Костов успя да улови топката точно преди голлинията. В 35-ата минута Красимир Костов спаси удар от дистанция на Момчил Цветанов. Минута по-късно Кристиан Илич нанесе опасен удар, но стражът на врачани се намеси подобаващо. В 44-ата минута Атанас Зехиров стреля директно от пряк свободен удар, но право в стената.

В 49-ата минута удар на Карагерен беше блокиран от футболист на Ботев Враца. В 57-ата минута Ндиайе нанесе далечен удар, който обаче беше доста неточен. В 67-ата минута резервата Валери Домовчийски можеше да изравни при разбъркване след корнер, но прати топката над вратата от непосредствена близост. Две минути по-късно Аласанне Ндиайе отправи удар, който рикошира в Алмейда, а Мартин Луков спаси с крак. Домовчийски пропусна дузпа в 84-ата минута, след като стреля над вратата на Мартин Луков, а тя беше отсъдена заради нарушение на Кристиан Гомис срещу Даниел Генов.

efbet Лига, 15 кръг, начален час 12:15

Ботев Враца - Локомотив Пловдив 0:1

Голмайстори: 27' Георги Минчев 0:1

Жълти картони: 19' Даниел Гаджев (Ботев Враца), 45' Бирсент Карагерен (Локомотив Пловдив), 58' Кристиан Гомис (Локомотив Пловдив), 60' Аласанне Ндиайе (Ботев Враца), 63' Кристиан Илич (Локомотив Пловдив), 70' Илия Миланов (Ботев Враца), 77' Мартин Луков (Локомотив Пловдив)

Главен съдия: Никола Попов

Съставите

Ботев Враца: Красимир Костов (вратар), Аласанне Н'Диайе, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев /45' - Юлиан Ненов/, Илия Миланов, Мартин Костадинов /86' - Димитър Буров/, Петър Атанасов /66' - Валери Домовчийски/, Уелингтон Брито да Силва /65' - Владислав Узунов/, Христо Златински (капитан)

Резерви: Дар Каролев (вратар), Валери Домовчийски, Васил Добрев, Владислав Узунов, Димитър Буров, Педро Мануел Грасио Лагоа, Юлиан Ненов

Треньор: Антони Здравков

Локомотив Пловдив: Мартин Луков (вратар), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /68' - Лукас Салинас/, Кристиан Илич, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен /88' - Николай Николаев/, Димитър Илиев (капитан), Георги Минчев /90+1' - Кенан Муслимович/

Резерви: Илко Пиргов (вратар), Дейвид Малембана, Валентино Пулиезе, Кенан Муслимович, Николай Николаев, Лукас Салинас, Александър Колев

Треньор: Александър Тунчев