Локомотив Пловдив и Берое поделиха точките /репортаж/

12 Мар 2021 17:51

Локомотив Пловдив и Берое не успяха да се победят в мач от 21-я кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1.

''Смърфовете'' имат 40 точки и се намират на второ място във временното класиране. Берое е пети с 33 пункта.

Преди няколко часа от разширения състав на Локомотив заради травма отпадна капитанът Димитър Илиев, който ще пропусне днешната среща.

Още в 5-ата минута на мача ''черно-белите'' застрашиха вратата на гостите от Стара Загора. Момчил Цветанов достигна топката до аутлинията, след което центрира в наказателното поле. Генадий Ганев се размина с топката. Това позволи на Бирсент Карагарен да стреля към празната врата, но неговият удар беше много неточен.

В 8-ата минута Александър Цветков получи свободно пространство. Той пробва своя късмет с удар от далечно разстояние, но не намери очертанията на вратата, пазена от Илко Пиргов.

В 16-ата минута Берое отговори със сериозна опасност пред Илко Пиргов. Октавио засече с глава центриране от ъглов удар. Алиун Фал предвиди къде ще отиде топката и я продължи към вратата на Илко Пиргов. Стражът на Локомотив обаче внимаваше и спря пътя на голлинията.

В 30-ата минута Александър Цветков отново опита от дистанция. Той отправи мощен удар, но на пътя на топката застана Диниш Алмейда, който с глава отклони в корнер.

Няколко секунди по-късно гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Гаюс Макута проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Парвиз Умарбаев го задържа и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който прати Илко Пиргов в обратния ъгъл – 0:1.

Второто полувреме започна силно за Локомотив. Удар на Лукас Салинас срещна тялото на Георги Ангелов, топката попадна в краката на Георги Минчев, а нападателят също шутира. Ударът му обаче беше уловен от вратаря Ганев.

В 53-ата минута Лукас Салинас направи фрапантен пропуск. Диниш Алмейда изведе Момчил Цветанов зад защитата на Берое. Бързоногото крило стигна до топката и прати успореден на голлинията пас. Салинас изпревари Генадий Ганев, но от непосредствена близост на празна врата стреля в аут.

В 68-ата минута Бирсент Карагарен финтира Крум Стоянов и навлезе в наказателното поле. Защитникът на Берое се хвърли на шпагат, повали Карагарен, като едва докосна топката. Волен Чинков обаче не уважи претенциите на домакините за дузпа и даде знак играта да продължи.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Кристиан Илич проби отдясно и нахлу в наказателното поле. Октавио се опита да избие топката, но изрита своя опонент. Волен Чинков бе категоричен в отсъждането на наказателен удар. Парвиз Умарбаев изпълни дузпата. Той прати топката в центъра на вратата и възстанови равенството - 1:1.

Дебют с екипа на ''смърфовете'' направи новото попълнение Паоло Уртадо, който е перуански национал. Той се появи в игра в 81-ата минута.

Три минути по-късно Момчил Цветанов центрира отляво на атаката. Стражът на Берое Генадий Ганев увисна и позволи топката да мине зад гърба му. Уртадо не успя да се ориентира достатъчно бързо, за да прати топката в мрежата и стражът успя да улови.

В 87-ата минута Диниш Алмейда и Уртадо размениха на двойка, а от чиста позиция перуанецът стреля мощно. За късмет на гостите, топката разтресе напречната греда и не попадна в мрежата.

Секунди преди края на срещата Уртадо се измъкна по десния фланг и центрира меко. Малембана стреля с глава, но над вратата.

21 кръг, efbet Лига, начален час 19:15

Локомотив Пловдив - Берое 1:1

Голмайстори: 32' Мартин Камбуров 0:1, 77' Парвиз Умарбаев 1:1

Жълти картони: Крум Стоянов (Берое), Октавио (Берое), Николай Николаев (Локомотив Пловдив), Стив Фуртадо (Берое), Кукула (Берое), Генадий Ганев (Берое)

Съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /81' Паоло Уртадо/, Момчил Цветанов /87' Конър Руан/, Бирсент Карагерен /70' Николай Николаев/, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Георги Минчев

Резерви: Кристиан Томов, Николай Николаев, Конър Руан, Александър Колев, Видол Сейменски, Паоло Уртадо, Александър Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Берое: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макоута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Стив Фуртадо, Октавио /81' Иван Минчев/, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Мартин Камбуров /73' Ерсон Кукула/

Резерви: Християн Василев, Джуниет Али Али, Димо Бакалов, Ерсон Стивън Диас Коста, Ибрахима Конте, Кийлън Лебон, Иван Минчев