Локомотив Пд победи Арда в Кърджали /репортаж/

20 Мар 2021 13:47

Локомотив Пловдив победи с 2:0 Арда Кърджали като гост в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Арда се намира на четвърто място с 38 точки, а Локомотив е втори с 43 пункта.

До изиграването на първите десет минути от мача удари към двете врати липсваха. Веднъж Арда застраши вратата на "черно-белите" след центриране от фаул, но защитата на пловдивчани се справи.

В 13-ата минута Димитър Илиев стреля встрани от вратата. Капитанът на Локомотив намери топката с удар от пеналтерията, но шутът му беше неточен.

В 20-ата минута избита от Малембана топка стигна до Делев, който стреля от въздуха, но топката се спря в тялото на Салинас.

В 27-ата минута Малембана се нагърби с изпълнението на свободен удар. Бранителят стреля много добре, пращайки топката под горната греда с нужната точност и сила. Иван Караджов обаче показа котешки рефлекс и с плонж успя да избие в ъглов удар.

В 34-ата минута Димитър Илиев отправи диагонален удар към вратата на Караджов, но вратарят на Арда изби в ъглов удар.

''Черно-белите'' създадоха чудесно нападение на старта на втората част и в 47-ата минута откриха резултата. Момчил Цветанов подаде на Лукас Салинас, който изведе вляво на наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" видя Кристиан Илич, който шутира, топката рикошира в крака на Александър Георгиев, но с помощта на напречната греда попадна във вратата на Караджов - 0:1.

В 53-ата минута Локомотив удвои преднината си. Никола Таравел не прецени подаването си към Иван Караджов, от което се възползва Димитър Илиев, който прати топката в опразнената врата - 0:2.

В 57-ата минута Георги Минчев получи от Димитър Илиев, но диагоналният му изстрел попадна право в ръцете на Караджов.

В 65-ата минута Карагарен блокира опасен удар на Спас Делев и топката излезе в корнер.

Четири минути по-късно Димитър Илиев комбинира с Карагарен, а крилото стреля технично в долния десен ъгъл. Иван Караджов внимаваше и с плонж успя да парира в ъглов удар.

В 74-ата минута след центриране в наказателното поле Илко Пиргов увисна, но Иван Коконов не успя да насочи топката във вратата му.

В 80-ата минута Димитър Илиев преодоля технично Иван Тилев. Последва центриране към в наказателното поле, където Георги Минчев се извиси, но стреля с глава над вратата.

22 кръг, efbet Лига, начален час 15:00

Арда Кърджали - Локомотив Пловдив 0:2

Голмайстори: 47' Кристиан Илич 0:1, 54' Димитър Илиев 0:2

Жълти картони: Кристиан Гомис (Локомотив Пд), Димитър Илиев (Локомотив Пд), Алекс Петков (Арда)

Съставите на двата отбора:

Арда Кърджали: Иван Караджов, Спас Делев, Александър Георгиев, Никола Таравел, Иван Коконов, Деян Лозев /84' Милен Желев/, Алекс Петков /53' Иван Тилев/, Емил Мартинов, Пламен Крумов, Лъчезар Котев /60' Румен Руменов/, Тонислав Йорданов

Резерви: Васил Симеонов, Милен Желев, Георги Атанасов, Румен Руменов, Емануил Русакис, Иван Тилев, Мартин Костадинов

Треньор: Николай Киров

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Лукас Салинас /75' Парвиз Умарбаев/, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Кристиан Илич /90+2' Николай Николаев/ ,Димитър Илиев /87' Конър Руан/, Георги Минчев

Резерви: Кристиан Томов, Николай Николаев, Александър Иванов, Александър Колев, Конър Руан, Парвиз Умарбаев, Петър Петров