Локомотив Пловдив победи минимално Монтана /репортаж/

15 Апр 2021 18:24

Отборът на Локомотив Пловдив успя да изтръгне скъпоценен успех с 1:0 при гостуването на Монтана в първи мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев вкара единственото попадения за своя тим в 74-та минута, след прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

Домакините имат 19 точки и се намират на 12-та позиция, ''смърфовете'' са втори с 49 пункта.

В 10-ата минута Енагнон Давид Кики проби много добре по левия фланг на атаката на Монтана. Той отправи много хубав удар от малък ъгъл, но Илко Пигров изби в ъглов удар. След центрирането от корнера вратарят на "смърфовете" също се справи.

Диниш Алмейда комбинира много добре с Димитър Илиев в 14-ата минута. Двамата направиха двойно подаване и Алмейда излезе на добра позиция, но не успя да центрира, а топката бе избита в ъглов удар. След центрирането последва меле в наказателното поле. Топката някак си се озова в Димитър Илиев, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле. Капитанът на Локо овладя на гърди и стреля, но вратарят Кирев бързо скъси ъгъла.

В 21-та минута, след центриране на Момчил Цветанов, Димитър Илиев овладя на задната греда и с последни сили успя да намери Георги Минчев около дузпата, но ударът на тарана беше блокиран в ъглов удар.

В 25-ата минута Умарбаев върна технично с пета топката към връхлитащия Карагарен. Националът обаче стреля високо над вратата на Монтана.

В 29-ата минута Янко Ангелов взе топката от главата на Давид Кики не нанесе удар към вратата на Пиргов, който излезе в аут.

В секундите след края на първото полувреме Парвиз Умарбаев и Радослав Терзиев се сдърпаха и трябваше да бъдат разтървавани от всичките си съотборници, за което получиха жълти картони.

В началото на втората част домакините опитаха няколко бързи контраатаки, но Тони Тасев не успя да се възползва от тях. Локомотив продължи да залага на постепенни атаки. След чудесно двойно подаване между Петър Витанов и Димитър Илиев, вторият напредна много бързо и центрира в наказателното поле. Там Георги Минчев се извиси и опита удар с глава, но той бе неточен. Всичко това се случи в 52-ата минута на мача.

В 58-ата минута Парвиз Умарбаев тръгна много силно на пробив през центъра на защитата на Монтана. Той премина през двама играчи на домакините и опита удар, който бе блокиран. Няколко секунди по-късно Лукас Масоеро също стреля, но топката излезе в аут. Монтана стигна до добро положение за гол в 64-ата минута. След чудесен пас по десния фланг, Давид Кики се озова на стрелкова позиция, но ударът му излетя високо над вратата на Пиргов.

В 68-ата минута Монтана създаде най-чистото си положение в двубоя. Тони Тасев бе изведен сам срещу вратаря Илко Пиргов. Атакуващият играч на монтанци стигна до топката преди вратаря на "смърфовете", чукна я и го преодоля. Но ударът му към празната врата на Локо излезе в аут.

Янко Ангелов извърши нарушение срещу Кристиан Илич в 74-ата минута на двубоя и то на границата на назакателното поле. Зад топката застанаха Георги Минчев и Парвиз Умарбаев. Десетката на Локомотив завъртя страхотно топката, а Марио Кирев не мръдна и тя попадна в мрежата му - 1:0 за Локомотив.

В 81-ата минута Кирев предотврати сигурен гол, след като първо се намеси срещу Георги Минчев, а впоследствие и блокира удар на Карагарен към опразнената врата.

Състави
Монтана: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов-К, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 4. Радослав Терзиев, 13. Йордан Йорданов, 8. Тони Тасев, 6. Янко Янгелов, 11. Николай Минков, 22. Стефан Каменов
Резерви: 30. Благой Макенджиев, 10. Владимир Айтов, 7. Димитър Законов, 5. Раян Сенхаджи, 23. Сергей Георгиев, 26. Стоян Предев, 19. Росен Кръстев
Треньор: Атанас Атанасов

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев-К, 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 44. Николай Николаев, 4. Кристиан Гомис, 20. Александър Колев, 50. Иван Михайлов 15. Георги Мавродиев, 13. Видол Сейменски
Треньор: Александър Тунчев

Съдия: Георги Давидов