Солбакен защити решението да остави Холанд и Йодегор на пейката

Солбакен защити решението да остави Холанд и Йодегор на пейката
Снимка: БГНЕС/EПA

Селекционерът на Норвегия Столе Солбакен защити решението си да даде почивка на големите звезди Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор при загубата с 1:4 от Франция в последния мач от груповата фаза на Световното първенство.

Въпреки тежкото поражение наставникът е категоричен, че няма за какво да съжалява, тъй като основната цел е била отборът да бъде в най-добро физическо състояние за елиминациите.

„Изобщо нямаше какво да мислим. И аз, и физиотерапевтите, и самите играчи бяхме на едно мнение. За много от тях щеше да бъде много трудно да изиграят още един мач“, заяви Солбакен.

Image