Черно море победи Верея с 2:0

01 Мар 2019 20:38

Черно море спечели с 2:0 гостуването си на Верея от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Капитанът Георги Илиев и Радослав Василев се разписаха за успеха на варненци.

Успехът позволи на Черно море да дръпне с 4 точки пред Етър в борбата за шестото място. Верея е на дъното с едва 6 т., като тимът все още няма победа този сезон.

Гостите имаха тотално надмощие през цялото първо полувреме и само липсата на късмет им попречи да водят с повече от един гол на почивката. "Моряците" отправиха 7 точни удара във вратата на съперника, срещу нито един за Верея.

Наставникът на Черно море Илиан Илиев даде мнението си за победата с 2:0 на "моряците" над Верея.

"Такива мачове са най-трудни за отбора, който е фаворит. Радвам се, че взехме три точки, което беше най-важно в мача. Има моменти на отпускане, но искам да поздравя футболистите. Получи се и можеше да вкараме още голове. Важни три точки, сега малко почивка и започваме да се готвим за Ботев.

В дадени ситуации може да се стигне до пропуск. Футболистите не са перфектни. Срещу по-силните отбори организацията е на ниво. Никой от отборите в групата не би отказал да играе с Левски, Лудогорец или ЦСКА", заяви Илиев.

ВЕРЕЯ: 22. Генадий Ганев, 4. Годердзи Мачадзе, 6. Иво Иванов, 14. Дмитрий Иванов, 21. Тимоте Рубин, 33. Жосуе Нтойа, 18. Женя Доброволски, 88. Сергий Рудика, 77. Андреис Ковальов, 11. Денислав Станчев, 10. Бедри Рюстемов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 5. Стефан Станчев, 38. Аристоте Ндонгала, 71. Васил Панайотов, 16. Петър Витанов, 72. Родриго Енрике Да Силва, 10. Радослав Василев, 21. Георги Илиев