Атлетико дръпна пред Реал, Мората с два гола за 3 минути

03 Мар 2019 21:49

Атлетико Мадрид не пропусна да се възползва от загубата на Реал, който вчера отстъпи пред лидера Барселона с 0:1, за да дръпне с 5 точки пред градския си съперник на второто място.

„Дюшекчиите“ победиха като гости Реал Сосиедад с 2:0 в мач от XXVI кръг на испанската „Ла Лига“, макар да играха половин час с човек по-малко.

Въпреки това, те записаха четвърти пореден успех на нула във всички турнири и нанесоха първа загуба на своя съперник от месец декември на миналата година, или иначе казано от 10 мача насам.

В герой за Атлетико се превърна дошлият тази зима нападател Алваро Мората, който реализира и двете попадения в срещата.

Подвизаващият се под наем от Челси стрелец откри резултата в 30-ата минута, а в 33-ата оформи крайното 2:0.

В 62-ата минута Коке получи втори жълт картон и бе изгонен, но въпреки това неговите съотборници запазиха аванса си и събраха 53 точки, като продължиха да изостават със 7 от лидера Барселона.

Малко по-рано пък Хетафе също взе пълния комплект и събра 42 в актива си, след като спечели с 2:1 визитата си на Бетис и по този начин се върна на четвъртата позиция във временното класиране.