Рен удари Арсенал, Севиля също с издънка, всички резултати от първите мачове от Лига Европа

07 Мар 2019 21:54

Рен победи у дома с 3:1 Арсенал в първи мач от осминафиналите на Лига Европа.

Алекс Айоби откри още в 4-та минута, но в 41-та минута Сократис беше изгонен и Арсенал остана с 10 човека.

Бенджамин Боуригеу в 42-та минута успя да изравни за домакините.

В 65-та минута Начо Монреал си вкара автогол и Рен направи пълен обрат.

В 88-та минута Исамил Сарр довърши англичаните. Така Рен има доста добър аванс преди реванша следващата седмица в Лондон.

В смятаната за най-интересна среща днес Айнтрахт Франкфурт - Интер завършиха 0:0 в Германия.

Севиля, който е рекордьор по трофеи в турнира се издъни у дома и направи 2:2 със Славия Прага.

Бен Йеред откри в 1-та минута, Мирослав Стох изравни в 25-та минута.

Мунир Ел Хадади в 28-та минута отново изведе испанците напред, а Алекс Крал в 39-та минута успя да изравни.

В останалите два мача се стигна до сериозни изненади. Динамо Загреб победи с 1:0 Бенфика с гол на Бруно Петкович в 38-та минута от дузпа.

Зенит пък загуби у дома с 1:3 от Виляреал, който се бори за оставането си в испанския елит.

Ибора откри резултата в 33-та минута, а в 35-та минута Сардар Азмун изравни резултата.

Герард Морено в 64-та минута изведе отново испанците напред, а в 71-та минута Ману Морланес довърши руснаците.