Казахстан шокира Шотландия в първия мач от евроквалификациите

21 Мар 2019 21:29

Борбата в квалификациите за Евро 2020 стартира с шокираща победа на Казахстан с 3:0 над Шотландия в град Нурсултан в Група I. Този мач беше първи за домакините след напускането на Станимир Стоилов, който им беше селекционер до средата на януари. В основата на триумфа обаче бяха двама от футболистите, които през годините българинът привлече в Астана - Юри Перцух и Бактийор Зайнутдинов.

Перцух откри още в 6-ата минута, а в 10-ата минута резултатът вече беше 2:0, след като точен беше и Ян Вороговски. Шест минути след почивката Зайнутдинов докара нещата до 3:0, което гарантира успеха на новия селекционер Михал Билек.

Другите отбори в тази група са Белгия, Русия, Кипър и Сан Марино. Директно за финалите се класират първите два в крайното класиране, а третият отива на бараж./sportal.bg