Байерн (Мюнхен) вкара четири гола на Борусия (Дортмунд) за 45 мин /на живо/

06 Апр 2019 18:57

Байерн (Мюнхен) води с 4:0 на Борусия (Дортмунд) през второто полувреме в голямото дерби на сезона в Бундеслигата, от което може да се реши изхода на борбата за титлата. Първо, Матс Хумелс вкара в 10-ата минута, а в 17-ата Роберт Левандовски покачи на 2:0 със своя гол №200 в германския елит. В 41-вата Хавиер Мартинес докара нещата до 3:0, а след още две Серж Гнабри още повече влоши положението на гостите - 4:0. Преди този мач гостите имаха преднина от две точки.Байерн (Мюнхен) приема Борусия (Дортмунд) в стотното "Der Klassiker". Сблъсъкът на "Алианц Арена" започва в 19:30 часа.

Двата тима се вкопчват в люта битка, която може да реши титлата в Бундеслигата. "Жълто-черните" се върнаха на върха в миналия кръг. Преднината им обаче е само две точки.

Байерн се намира в серия от шест поредни титли в Германия. Борусия за първи път е толкова близо до нарушаване на хегемонията на "баварците".

Борусия спечели само три от последните 13 шампионатни срещи между двата отбора. Роберт Левандовски има 8 гола в последните 4 мача срещу Борусия.

За гостите с травми са Ашраф Хакими, Кристиян Пулишич и Пако Алкасер.

За Байерн аут са Ариен Робен и Алфонсо Дейвис.