Сребро за Калейн, Тасева четвърта

07 Апр 2019 16:34

Боряна Калейн продължава с отличните си изяви на Световната купа по художествена гимнастика в Пезаро (Италия). След като вчера спечели бронзов медал в многобоя, днес младата ни грация извоюва още едно отличие. Калейн грабна бронза във финала на топка, след като получи 21.700 точки за изпълнението си. Така тя раздели в подреждането сестрите Аверини. Титлата на топка заслужи сребърната медалистка в многобоя Арина Аверина с 22.400 точки, а шампионката от вчера Дина Аверина този път стигна до бронз с 21.700 точки.

Другата българка в индивидуалното на Световната купа в Пезаро - Катрин Тасева, която вчера завърши пета в многобоя, остана на крачка от медал на топка, след като зае четвъртата позиция с 21.350 точки./sportal.bg