Берое шокира Левски на Герена, сините май пак ще играят бараж за Лига Европа

26 Апр 2019 22:33

Отборът на Берое шокира Левски насред стадион "Георги Аспарухов" на Разпети петък. Тимът от Стара Загора надви с 2:1 "сините" след обрат през втората част. Станислав Костов беше точен в 49-ата минута, но Карлос Охене (54) и Педро Еуженио (77) матираха домакините в мач от 5-ия кръг на шампионския плейоф.

Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" стартира с едноминутно мълчание в памет на Александър Костов. Легендата на "сините" почина миналата седмица на 81-годишна възраст. Играчите на отбора излязоха със специални фланелки, на които отпред имаше снимка на бившото крило, а отзад неговия номер 11. Именно с такава фланелка Дерменджиев водеше срещата. Преди това ръководството на Левски почете и легендата на ЦСКА Красимир Безински, който напусна този свят в началото на седмицата.
Още в третата минута Паулиньо удари горната греда с хубав удар от границата на наказателното поле. Костов пропусна от добра позиция в 11-ата минута, когато прати топката в ръцете на Перниш. В 32-ата минута Мариани стреля от фаул, но право в Перниш, който без проблем спаси. При следващата атака Бандаловски центрира на задната греда към Еуженио, а Михайлов се удари в гредата при опита си да затвори своя ъгъл. До края на първата част Иван Минчев получи жълт картон, а удар на Костов мина далеч от целта.

Второто полувреме започна с по-активна игра на "сините", а Сектор "Б" запали своите факли. След бърза атака в 49-ата минута Костов изправи публиката на крака. Голмайсторът получи подаване от Станислав Иванов и с лъжливо движение се освободи от Баранов, след което вкара топката в мрежата. Попадението е негово 21-о през тази кампания.

Радостта на домакините трая само няколко минути, тъй като в 54-ата минута Охене изравни след удар от воле. Попадението дойде малко случайно, тъй като Рейш при опита си да изчисти една топката, коженото кълбо рикошира в Цветков и попадна на границата на наказателното поле, където Охене с майсторско изпълнение стреля и изравни. Вратарят Ники Михайлов беше хванат в крачка и не успя запази вратата.

"Сините" се хвърлиха в атака, но първо изстрел на Костов беше спасен от Перниш, след като нападателят финтира Алкон. Рубен Бригидо смени Минчев, а
Мартин Райнов се размина с гол срещу бившия си тим в 61-ата минута. Неговият удар с глава мина покрай гредата. Малко след това Мариани стреля, но Перниш отново спаси.
Камбуров влезе на "Герена" в 68-ата минута. Стефан Апостолов спря опасна атака на гостите, за да даде жълт картон на Миланов. Гостите обаче имаха претенции за това решение на съдията. Михайлов спаси удар на Леони с глава в 71-ата минута. 16-годишният Мартин Детелинов Петков замени Станислав Иванов и дебютира на "Герена". Юруков също получи жълт картон за опасен фаул, след който Камбуров стреля над гредата.

Светкавична контраатака матира "сините" в 77-ата минута. Камбуров изведе в дълбочина Еуженио, който финтира Райнов и с удар от 17 метра донесе пълен обрат за Берое. Попадението е негово трето за последните четири мача на заралии. Валери Божинов моментално смени Мариани.

Наставникът на "сините" Георги Дерменджиев е направил само една промяна от 11-те, които стартираха при равенството 0:0 с ЦСКА-София. Иван Горанов сменя Луи Нганиони. Бившият капитан на Берое Мартин Райнов пък отново ще играе централен защитник.

Николай Михайлов бе на вратата, а пред него в отбрана действаха Живко Миланов, Райнов, Нуно Рейш и Нганиони. Кали Тиам и Илия Юруков бяха опорните халфове, а Станислав Иванов, Давиде Мариани и Паулиньо действаха зад Станислав Костов.

Треньорът на заралии Александър Томаш е направил три промени в състава от успеха с 2:0 над Черно море. Наказаният Александър Василев, Милен Желев и Родриго Бригидо бяха заменени от Никита Баранов, Ерол Алкан и Матуес Леони. Кошмарът на "сините" с неговите 16 гола Мартин Камбуров, който реши последната среща между двата тима, бе оставен резерва.

Пред Душан Перниш в отбрана играха Иван Бандаловски, Баранов, Елкан и Леони. Александър Цветков, Яя Маледже и Карлос Охене бяха опорните халфове. Педро Еуженио и Меска пък бяха по крилата, а Иван Минчев изненадващо водеше атаката./sportal.bg