6 победи за Ангел Караньотов от 6 старта в BMU European Road Racing Championship 2019

28 Май 2019 11:29

Състезателят на Overdrive Racing Ангел Караньотов с мотоциклет Ducati Panigale V4-R спечели убедително отново двойна победа в клас SBK на BMU European Road Racing Championship 2019.
От началото на сезона това е шеста поредна победа на младия пилот в BMU European Road Racing Championship 2019 от шест старта до този момент.
Пилотът с №79 триумфира без проблем в 5-тия и 6-тия кръг от сериите, записвайки нови две поредни победи в шампионата.
                 Караньотов стартира перфектно уикенда на пистата Motor Park, оглавявайки класирането в петъчните свободни тренировки още в първата сесия.
            В съботния ден пилотът на Overdrive Racing спечели без проблем квалификацията, завъртайки най-бърза обиколка за 1:41.310 минути, регистрирано в TP1. Това му отреди чудесен старт от пол-позишън, плътно следван от румънския ас Робърт Мурешан . Пилотът на домакините се опита да притисне българина няколко пъти, но Караньотов кара изключително уверено и пресече финалната линия първи с 0.076 секунди пред Мурешан и над 19 секунди пред третия днес.
               Караньотов продължи с чудесното си представяне в неделя, повеждайки колоната в SBK след старт от втора позиция. В средата на обиколка №1, състезателят на Overdrive Racing бе изпреварен от Мурешан (миналогодишният шампион в BMU European Road Racing Championship), който обаче задържа лидерството само до 6-тата обиколка. Караньотов успя отново да излезе начело, след което се откъсна и пресече първи финалната линия с 2.381 секунди аванс и над 21 от третия състезател.
               «И двете състезания бяха изключително зрелищни и имах много силна мотивация за победа, защото не исках да разочаровам всички, които бяха дошли толкова далече специално за да ме подкрепят. Харесвам много тази писта, защото е изключително изпитание, както за физиката, така и за машината. В неделя направихме много красива и чиста битка с Мурешан.