Изпусната дузпа, автоголове, червен картон и Лудогорец отпадна безславно от Шампионската лига

17 Юли 2019 22:17

Българският шампион Лудогорец загуби у дома с 2:3 от унгарския шампион Ференцварош и отпадна безславно още в първия предварителен кръг на Лига Европа, след като загуби и първата среща с 2:1.

Каратин откри в 17-та минута, а в 21-та Скаварка усложни задачата на Лудогорец.

В 24-та минута Георги Терзиев върна надеждите на българите. В 29-та минута Лудогорец получи дузпа, която можеше да върне тима в мача, но Якуб Шверкоч я изпусна след като пробва да направи стил паненка, но вратарят внимаваше и изби в корнер.

В 48-та минута всичко за Лудогорец свърши след като Токмак стреля, топката се отклони в Горалски и влезе в мрежата на разградчани.

В 69-та минута Хайстер си отбеляза автогол за крайното 2:3.

В 82-та минута Козмин Моци си изкара директен червен картон и тимът доигра срещата с 10 човека.

Така Лудогорец отпадна от Шампионска лига и ще започне да играе във втория предварителен кръг на Лига Европа от другата седмица. Жребият е на 22 юли.