Емоциално посрещане на българските медалисти от олимипийския фестивал в Баку

30 Юли 2019 11:27

Изключително емоционално бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от Младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку. На най-голям интерес се радваха двамата ни медалисти: Валентин Андреев, шампион на хвърляне чук в атлетиката, и вицешампионката Анастасия Балабан, спечелила сребро на джудо в категория до 44 кг.

На аерогарата българските спортисти бяха посрещнати и топло приветствани от вицепрезидента на БОК Любомир Ганев, който поздрави медалистите и благодари от името на председателя на БОК Стефка Костадинова за спечелените отличия.

В класирането по медали България завърши на 23-то място на олимпийския фестивал в Баку, най-напред са Русия с 66 медала, пред Великобритания с 27, Турция с 25 и др.