Абсолютна сензация за млад пловдивски плувец! Спечели квота за Олимпиада, счупи рекорди и стана четвърти в света

22 Авг 2019 23:40

Новата сензация на българско плуване Йосиф Младинов е четвърти в света при юношите, атакувайки медалите в Будапеща.

16-годишният пловдивчанин направи ново слизане под 52 секунди на 100 м бътерфлай, финиширайки за 51,96 секунди - на 5 стотни от пресния си вчерашен нов национален рекорд.

Любопитното е, че живеещият в Швейцария талант тръгна устремно на петдесетака, обръщайки първи и подобрявайки собственото си върхово постижение, което е рядко срещано в плуването – 23,66 сек.

Националният му рекорд от европейското първенство в Казан от 3 юли е 23,78 сек.

Слизане с две стотни под рекорда му от вчера на стотака го правеше бронзов медалист. Той е най-малкият от състезателите в призовата тройка. Първи в света за възрастта си.

Трети с 51,90 е руснакът Егор Павлов.

Това е второто най-добро класиране за юношеското и мъжкото ни плуване на световно първенство, след третото на Антъни Иванов на 200 м бътерфлай от Индианаполис 2017 г.

Огромни поздравления за Миладинов и всички работили през годините с него, сега наставник му е Жерар Мьорланд.

Освен постигнатото досега в Будапеща, спечели и втората сигурна олимпийска квота за българското плуване.

За родния син спорт това бе втори финал след седмото място на Йордан Янчев на 400 м св. стил.

Утре (23 август) Миладинов ще стартира във втората си дисциплина – пресявките на 50 м бътерфлай.

Иначе на 100 м бътерфлай световен шампион с 51,25 сек. стана руснакът Андрей Минаков, правейки в рамките на месец златен дубъл, след триумфа си на европейското първенство в Казан./bgswim.com