Без победител в дербито на Рур, Байерн се измъчи срещу Унион

26 Окт 2019 20:11

Шалке 04 и Борусия (Дортмунд) завършиха 0:0 в дербито на Рур от 9-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините имаха превъзходство в двубоя, но не успяха да измъкат трите точки. На два пъти и гредите попречиха на Шалке да отбележи.

Играчите на Шалке поискаха дузпа в 59-ата минута, когато топката срещна ръката на Торган Азар в наказателното поле, но Феликс Брих и колегите му от ВАР прецениха, че това не е било умишлено.

Байерн (Мюнхен) излезе начело в Бундеслига, след като победи с 2:1 Унион (Берлин) у дома. Срещата бе от 9-ия кръг на първенството. Точни за "баварците" бяха Бенжамен Павар (13) и Роберт Левандовски (53). Така поляка се разписа във всеки един мач на своя отбор в шампионата от началото на сезона.

Гостите от Берлин изпуснаха дузпа чрез Себастиан Андерсон в 58-ата минута, но Себастиан Полтер в 86-ата се разписа от бялата точка.

Начело на класирането в Бундеслигата остава Байерн (Мюнхен) с 18 точки. Фрайбург са втори със 17, а Борусия (Дортмунд) са на трета позиция с точка по-малко. Шалке са седми с 15 точки.