Бивш играч на Юнайтед донесе победата на Борнемут над "червените дяволи"

02 Ное 2019 17:01

Борнемут победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Джошуа Кинг в края на първото полувреме.

Първите 15 минути на срещата бяха равностойни. В 16-ата минута Райън Фрейзър падна в наказателното поле след единоборство с Ашли Йънг и поиска дузпа, но главният съдия Крис Кавана подмина ситуацията, а и след проверка с ВАР не се видя нищо нередно.

В 21-ата минута Даниел Джеймс стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

В 45-ата минута Джошуа Кинг пое добре топката след центриране на Смит, успя да завърти топката зад гърба си, обърна се и стреля от въздуха. Топката се промуши между краката на Давид Де Хеа и резултатът бе открит.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме, но Юнайтед все по-упорито търсеше изравнителния гол.

В 57-ата минута Андреас Перейра нанесе точен изстрел, но вратарят Аарън Рамсдейл изби.

В 75-ата минута Борнемут можеше да стигне до втори гол, но Де Хеа спаси.

Девет минути преди края на срещата Мейсън Грийнууд нацели гредата, а малко по-късно Рамсдейл спаси опасен изстрел на Скот Мактоминей.

Манчестър Юнайтед заема осмата позиция в класирането на Висшата лига с 13 точки, а Борнемут е 6-и с 16 пункта.