Нова издънка за Наполи

10 Ное 2019 11:07

Отборите на Наполи и Дженоа завършиха наравно 0:0 на “Сан Паоло” в късния двубой от съботната програма на 12-ия кръг на Серия “А”. Ремито идва след седмица на голямо напрежение в неаполитанския клуб, породено след бунта на играчите срещу решението на президента Аурелио Де Лаурентис да ги прати на тренировъчен лагер преди днешния мач.

Наполи ще съди своите футболисти

Капитанът на Наполи Лоренцо Инсиние се разписа още във 2-ата минута, но попадението му веднага беше отменено поради засада на Ървинг Лозано. Най-чистите положения и за двата тима дойдоха през втората част. В 61-ата минута Калиду Кулибали изби топката от голлинията след удар на Пинамонти. В 86-ата минута същото стори и Йонуц Раду при изстрел с глава на резервата на “партенопеите” Елиф Елмас и така нулевото равенство се запази и след последния съдийски сигнал.

Наполи е на 7-о място в класирането с 19 пункта, а Дженоа е с 10 позиции по-надолу и с 10 точки по-малко./sportal.bg