Нюкасъл продължава в 4-ия кръг на ФА Къп

15 Ян 2020 08:48

Нюкасъл спечели срещата-реванш с Рочдейл от третия кръг на турнира за ФА Къп.

"Свраките" се наложиха над опонентите си с 4:1 и продължават в следващия етап от надпреварата.

Точни за победителите бяха Лонгстаф, Жоелинтон и Алмирон, а освен това О'Конъл си отбеляза злощастен автогол и спомогна за това успехът на домакините да стане още по-категоричен.

За гостите се разписа Уилямс.

"Черно-белите" си бяха взели поука от предишната битка и видимо бяха далеч по-съсредоточени този път, отколкото при равенството 1:1 в срещата на 4-и януари.

Натискът на "свраките" започна от самото начало на мача и продължи с всичка сила през първите 45 минути. Те се оказаха и решителни за крайния развой на сблъсъка.

В 17-ата минута О'Конъл нямаше късмет и прати топката във вратата на собствения си страж за 0:1.

Само 3 минути след това и Лонгстаф бе точен, удвоявайки преднината на своя състав.

Алмирон вкара за 3:0 още 6 минути по-късно, като шокът за гостите бе пълен и те капитулираха.

Играчите на Рочдейл не успяха да се възстановят, но през второто полувреме достигнаха до отбелязване на почетно попадение. Негов автор в 86-ата минута стана Уилямс. Четири минути преди това пък последният гол за домакините бе реализиран от Жоелинтон.

Така Нюкасъл продължава в следващия етап от турнира, за радост на своите фенове.