Леверкузен спечели домакинството си на Аугсбург

26 Окт 2020 23:14

В последен мач от петия кръг на Първа Бундеслига отборите на Леверкузен и Аугсбург завършиха при резултат 3:1 на стадион ''БайАрена''.

Лукас Аларио откри за домакините в 16-та минута с гол от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Рафаел Фрамбергер от гостите.

Аугсбург изравни в 51-та минута, когато Даниел Калиджури отбеляза гол. Той получи пас от Варгас в наказателното поле и успя да завърши с левия крак.

В 74-та минута ''аспирините'' отново поведоха. Тогава Лукас Аларио засече с глава центриране от пряк свободен удар на Надием Амири.

Крайният резултат беше оформен в самия край на срещата. В добавеното време на двубоя Муса Диаби реализира за 3:1.

С този успех Байер Леверкузен събра девет точки и е на четвъртото място, докато неговия съперник е на 11-та позиция със седем пункта.