Хеттрик на Атанас Илиев качи Черно море на второто място в efbet Лига

04 Апр 2024 21:32

Отборът на Черно море спечели домакинството си на Локомотив (София) с 3:0 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига.

Така варненци вече заемат втората позиция в класирането с актив от 58 точки. Столичани допуснаха четвърта поредна шампионатна загуба и са 14-и с 25 пункта.

''Моряците'' откриха резултата в 21-ата минута. Пабло Гарсия комбинира с Атанас Илиев, който овладя топката на границата на наказателното поле на гостите и стреля към долния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

Четири минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Антони Иванов върна неразчетено топката към свой съотборник, като Атанас Илиев отне топката и вкара гол-красавец, след като мощният му изстрел срещна напречната греда и влезе в мрежата - 2:0.

В 38-ата минута Андреяс Калкан отне топката в средата на игрището и даде началото на контраатака, като испанецът проби, след което отклони за Атанас Илиев вдясно, който с удар в десния ъгъл на вратата оформи своя хеттрик - 3:0.

В следващия кръг Черно море гостува на Локомотив (Пловдив), а Локомотив (София) посреща Берое.