Италианско дерби на 1/4-финалите в Лига Европа

11 Апр 2024 07:51

Тази вечер ще се изиграят първите четвъртфинални срещи от Лига Европа. Всички мачове са с начален час 22:00.

Милан посреща Рома на ''Сан Сиро''. Отборът на Стефано Пиоли е в серия от седем поредни победи във всички турнири. ''Росонерите'' нямат порежение в поледните си девет мача срещу този съперник. Рома игра на европейски финали последните два сезона, а грандът от Милано стигна до полуфиналите на Шампионската лига миналия сезон.

Ливърпул приема Аталанта, който не е в най-добрата си форма напоследък. Мърсисайдци се представят отлично, но допуснаха два разочароващи резултата срещу Манчестър Юнайтед последните седмици. Първо тимът отпадна от ФА Къп след загуба на “Олд Трафорд”, а преди няколко дни завърши 2:2 на същия стадион.

Хитът на сезона в Германия Байер (Леверкузен) продължава с фантастичното си представяне. “Аспирините” вече докосват титлата в Бундеслигата и нямат загуба в 41 поредни мача във всички турнири. Сега предизвикателството пред тях е Уест Хям.

В последния четвъртфинал Бенфика се изправя срещу Марсилия. Португалците загубиха дербито на върха от Спортинг преди няколко дни и шансовете им за титлата значително намаляха. Марсилия е осми във Франция и в серия от четири поредни загуби във всички турнири.