Нов провал за Ливърпул във Висшата лига

27 Апр 2024 17:00

Отборите на Уест Хям и Ливърпул не се победиха в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата между двата тима на ''Лондон Стейдиъм'' завърши при резултат 2:2.

Мърсисайдци заемат третото място в класирането с актив от 75 точки. ''Чуковете'' са осми с 49 пункта.

Домакините откриха резултата в 43-ата минута. При центриране от корнер Коди Гакпо аристократично остави Боуен да отправи удар с глава, който матира Алисон - 1:0.

Гостите изравниха в 48-ата минута. Диас проби отляво, след което намери Робъртсън в наказателното поле, който насочи много добре топката към ъгъла - 1:1.

В 65-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат. Защитата на Уест Хям не се справи след центриране на Александър-Арнолд от ъглов удар, топката стигна до Гакпо, който стреля не много точно, но кълбото рикошира в Огбона и Соучек и влезе във вратата на Ареола - 1:2.

В 77-ата минута домакините изравниха, когато Антонио засече с глава центриране на Боуен за 2:2.

В следващия кръг ''чуковете'' ще гостуват на Челси, а мърсисайдци ще посрещнат Тотнъм.