Манчестър Юнайтед отнесе четворка от Кристъл Палас

07 Май 2024 00:21

Отборът на Манчестър Юнайтед претърпя унизително поражение от Кристъл Палас с 0:4 като гост. Двата тима премериха сили в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Червените дяволи'' заемат осмата позиция с актив от 54 точки. ''Орлите'' пък са 14-и с 43 пункта.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута. Майкъл Олисе получи топката и след индивидуален пробив отбеляза попадение за 1:0.

В 40-ата минута футболистите на Оливер Гласнер удвоиха преднината си. Матета напредна с топката, с лекота преодоля Джони Еванс и с хубав изстрел успя да разстреля Онана.

В 58-ата минута топката за трети път се озова в мрежата на ''червените дяволи''. Андерсен се пребори с Далот и отклони кълбото към Мичъл, който се разписа.

Лондочани вкараха четвърти гол в 66-ата минута. Каземиро позволи топката да му бъде отнета на аутлинията от Муньос. Той намери Олисе, който със страхотен изстрел матира Онана.

В следващия кръг Кристъл Палас гостува на Уулвърхямптън, а Манчестър Юнайтед посреща Арсенал.