Ники Пенчев отпадна от полуфиналите за Купата на Полша

26 Ян 2019 21:59

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Онико (Варшава) отпаднаха на полуфиналите за Купата на Полша. Волейболистите на Стефан Антига паднаха от Ястжембски Венгел (Ястжембие-Здруй) с 0:3 (22:25, 23:25, 14:25) във втория полуфинал от финалната четворка на турнира, игран тази вечер пред над 2500 зрители в зала "Орбита" във Вроцлав.

Така за втора поредна година ОНИКО (Варшава) отпада на полуфиналите за Купата на Полша. От друга страна Ястжембски Венгел достига до финала на турнира за първи път от 2014 година насам, когато губи от ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 1:3 гейма. Сега момчетата на италианеца Роберто Сантили имат възможност за реванш, след като ЗАКСА спечели първата полуфинална среща по-рано днес срещу Алурон Вирту Варта (Заверче) с 3:1. ЗАКСА ще опита да спечели трофея отново след 2017-а година и да се изравни с Олшчин и СКРА (Белхатов), които имат по 7 спечелени Купи на Полша. Големият финал между ЗАКСА и Ястжембски е утре (27 януари) от 15,45 часа българско време.

Ники Пенчев влизаше като резерва за своя тим във всеки един гейм и завърши с едва 2 точки (29% ефективност в атака, 50% позитивно и 33% перфектно посрещане). Най-резултатен за ОНИКО отново бе звездата Бартош Курек с 16 точки (3 блока и 48% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

За тима на Ястжембски Давид Конарски заби също 16 точки (4 блока и 50% ефективност в атака) за победата. Германският национал Кристиян Фром (1 блок, 4 аса, 38% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) и френският посрещач Жулиен Линеел (1 блок, 63% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) пък добавиха по 13 точки за успеха./sportal.bg