Виктория Волей победи лидера във Висшата лига, класира се за плейофите

24 Фев 2019 15:54

Виктория Волей (Пловдив) нанесе втора загуба през сезона на лидера в Група Б на мъжката Висша лига по волейбол – Арда (Кърджали).

Възпитаниците на треньора Атанас Митрев победиха съперника си от Кърджали с 3:1 (20:25, 25:19, 25:17, 25:15) гейма. Двубоят в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив приключи за 75 минути игра.

Със спечеления успех Виктория Волей има вече актив от 29 точки (10 победи и 3 загуби). Арда запази първото си място с 34 точки. Така, кръг преди края на редовния сезон, пловдивчани на практика си осигуриха участие в полуфиналните плейофи на Висшата лига, тъй като не могат да бъдат изместени от второто място.

„Поздравявам момчетата за класирането в плейофите, тъй като това беше основната ни задача преди началото на сезона. От двубоя срещу Арда обаче трябва да си извлечем доста поуки, защото имаше и известно отпускане от наша страна. Трябва да сме по-отговорни в предстоящите двубои в плейофите“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът на тима Атанас Митрев.