Виктория волей приключи сезона във Висшата лига с победа

02 Мар 2020 15:52

Виктория Волей (Пловдив) приключи с победа редовния сезон в първенството на мъжката Висша лига.

В двубой от 13-ия кръг на Източната група „викторианците“ надиграха Черноморец (Бяла) с 3:2 (23:25, 25:21, 25:21, 15:25, 15:11) гейма. Мачът се игра в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив и продължи 2 часа и 5 минути.

Въпреки успеха Виктория Волей остана на трето място във временното класиране. По-рано през деня лидерът Берое загуби в Стара Загора от ПСК Локомотив Пловдив с 0:3. Така Берое остава първи с 23 точки (9 победи и 2 загуби), а на второ място е ПСК Локомотив с 22 точки (7 победи и 4 загуби). Виктория Волей е на трета позиция също с 22 точки (7 победи и 5 загуби).

В следващия последен кръг от редовния сезон Виктория Волей почива. Предстоят плейофите за влизане в Суперлигата, където участват "на кръст" първите четири отбора от двете групи.