Трета загуба за България в Лигата на нациите

03 Юни 2021 23:57

Италия нанесе трето поражение на България във волейболната Лига на нациите.

Двубоят между двата отбора завърши при резултат 2:3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 13:15). До момента момчетата на Силвано Пранди записаха една победа над Австралия, както и две поражения - срещу Германия и Франция.

Националите поведоха с 6:4 в началото на срещата. Последваха три поредни точки за Италия. При първото техническо прекъсване италианците водеха с 8:6. Второто прекъсване дойде при 16:12 в полза на Италия. България намали резултата до 15:17, но в крайна сметка Италия продължи да доминира и победи с 25:19 в първия гейм.

В началото на втората част Италия поведе с 3:2. Момчетата на Силвано Пранди обърнаха резултата до 5:3. В средата на гейма България водеше с 16:13. Националният тим не допусна изненада и победи с 25:20.

В началото на третата част Италия водеше с 3:0. Италианците продължиха да натискат и се стигна до 3:11. В крайна сметка италианците не се отпуснаха до края на гейма и го спечелиха с 25:13.

Четвъртата част бе изключително оспорвана, след като двата тима не спряха да си разменят точки. В крайна сметка се стигна до 25:23 в полза на България.

Италия поведе с 6:3 в началото на тайбрека. След това Стефан Чавдаров намали до 7:9. Джулио Пинали изведе Италия напред с 10:7. Николай Къртев направи 8:10. В следващите атаки се игра точка за точка, като се стигна до 10:12 за Италия. Джанлука Галаси донесе победната точка на Италия в тайбрека с 15:13 и двубоя с 3:2 гейма.