Словакия с първа победа в Златната лига (снимки)

06 Юни 2021 22:33

Словакия успя да запише първата си победата в Златната лига, след като спечели с 3:1 срещу Украйна (23:25, 30:28, 25:14, 25:13) в последния мач от турнира в Пловдив.

Първата среща между двата отбора преди седмица бе спечелен с 3:2 от Украйна.

Украинките започнаха по-мотивирано, но с течение на първия гейм отборът на Словакия изравни играта, а и резултата - 13:13. Двата тима продължиха точка за точка, но при 19:19 момичетата на Марко Фенолио се възползваха от грешки на съперничките и взеха аванс от три точки - 23:20. Воденият от Владимир Орлов отбор, който бе считан за фаворит, обаче първи стигна до точка за спечелването на първия гейм и го спечели с 25:23.

Втората част стартира спокойно за Украйна, но в нейния край нещата се промениха. Словакия не се отказа и до последно се бореше за изравняване на резултата в геймовете. При 25:25 ''червените'' получиха възможност за спечелването на частта, но ''жълто-сините'' изравниха. Двата тима започнаха да се надлъгват, но при 29:28 украинките изкараха топката в аут и резултата в мача бе изравнен - 1:1.

Отборът на Словакия доминираше изцяло в третата част. Той рано взе солидна преднина, като не позволи на съперника да скъси дистанцията, която в края на гейма бе 11 точки - 25:14 за Словакия и 2:1 гейма.

В четвъртата част отборът на Словакия отново бе по-добрият. Момичетата на Фенолио бързо натрупаха голям аванс и в крайна сметка стигнаха до първата си победа в Златната лига.