Бразилия не остави шансове на България в Лигата на нациите

10 Юни 2021 20:38

Бразилия победи България с 3:0 гейма (25:16, 25:22, 25:12) и записа седмата си победа в Лигата на нациите.

България има само една победа от осем мача, записвайки четвърта поредна загуба. Така страната ни заема 14-ото място в класирането като сме пред Нидерландия и Австралия до този момент.

Ограмната разлика дойде от сервиса. Асовете в полза на Бразилия са 10, срещу само 1 за България. Южноамериканците направиха 14 грешки, а България - 23. Единственият елемент, в който българският тим се противопостави на своя опонент, е блокадата. И двата тима завършиха с по четири успешни блока.

Най-резултатен в мача бе Рикардо Лукарели с 15 точки. За ''лъвовете'' в топреализатори се превърнаха Радослав Парапунов и Аспарух Аспарухов с по 8 точки.