Още една загуба за България в Лигата на нациите

16 Юни 2021 14:44

Националният отбор на България по волейбол загуби с 0:3 гейма (25:20, 25:17, 25:17) 11-ия си мач от Лигата на нациите. България отстъпи на Сърбия, който заложи на всичките си звезди. За ''трикольорите'' допуснатата загуба е девета в турнира. Родните национали остават на 14-а позиция със само две победи и общо 7 точки.

Утре България се изправя срещу Русия (четвърти в класирането). Срещу Сърбия нашите успяха да се противопоставят в първите точки от трите гейма. Сърбите изпълнява изключително силен сервис и успяваха да отворят разлика, а оттам насетне безпроблемно затвориха и трите части.

С 13 точки мачът завършиха Марко Ивович и Марко Подрашчанин, докато най-резултатен за България бе Радослав Парапунов също с 13.