Черноморец разгроми Ямбол

30 Окт 2021 21:32

Черноморец си изкара разочарованието от поражението от Левски във втори кръг на НБЛ с разгромен успех над Ямбол в третия. „Акулите“ надиграха у дома тима, воден от Тони Дечев, със 110:78.

Домакините показаха намеренията си ясно още в първата четвърт, спечелена с 31:9, като до 15 минута авансът им достигна 30 точки. Бургазлии бяха без Константин Коев и Джамел Харис в срещата. Отново игрови минути получи 14-годишният Максим Чоков, а в игра за близо 2 минути бе и роденият през 2006 г. Илиян Желязков.

Колумбиецът Тони Моралес записа пореден много силен мач за Черноморец и се отличи с 21 точки, 15 борби и 4 асистенции. Всички титуляри и двама от резервите на "акулите" записаха двуцифрен актив. С 18 точки и 9 борби се отчете Уендел Люис, а 17 точки и 6 асистенции направи Тихомир Желев.

За Ямбол, който бе с група от 10 играчи, 21 точки и 11 борби реализира Кортни Алекзандър, а 17 вкара Дарин Иванов.

В следващия кръг Ямбол е домакин на Шумен, а Черноморец ще гостува на Спартак в Плевен.