Балкан с нова победа в НБЛ

06 Ное 2021 20:48

Балкан победи у дома в мач от 5 кръг на НБЛ Черно море Тича с 88:69. Тимът на Небойша Видич водеше през повечето време, но младият състав на варненци игра с много хъс и на моменти оказа сериозна съпротива на по-класния си съперник.

Победата бе четвърта за Балкан от пет срещи, докато Черно море е с баланс 1-4.

„Моряците“ започнаха мача с много енергия и желание и за четири минути натрупаха двуцифрена преднина при 16:5. Постепенно обаче домакините заиграха по-добре и наваксаха изоставането си. Те стигнаха и до пълен обрат за кратко, но все пак след първата четвърт баскетболистите на Даниел Клечков имаха минимално предимство при 25:24.

След нови размени на водачеството Балкан успя да излезе напред в самия край на първото полувреме.

Статуквото от втората част на мача се запази и през третата, като домакините уверено трупаха аванс, достигнал 18 точки.

Най-резултатен за победителите бе Димитър Димитров с 16 точки. 15 вкара Станимир Маринов, 12 – Трейвин Тибодо, а 10 – младокът Илиян Пищиков.

За „моряците“ Мартин Йорданов вкара 17 точки. Заради травма мача не доигра Мартин Стефанов. С 14 се включи Мартин Коцев.

В следващия кръг на 6 декември Черно море Тича гостува на Академик Пловдив, а Балкан е гост на 4 декември на Рилски спортист.