Левски не се затрудни с Черно море Тича в изтеглен мач от 10 кръг

12 Ное 2021 22:41

Левски не се затрудни и победи Черно море Тича в изтеглен мач от 10 кръг със 101:72 във Варна.

„Моряците“ имат досега един успех, а гостите са с 4 победи и едно поражение.

За Черно море Тича Веселин Георгиев и Михаил Молдов вкараха по 12 точки. В мача дебют за Черно море Тича при мъжете направи Николай Димитров.

За Левски Ивица Радич завърши с дабъл-дабъл - 21 точки и 13 борби, а Чавдар Костов бе най-резултатен с 22 точки.

През първата част младите момчета на Черно море Тича играха равностойно на гостите. Варненският тим успя да поведе в началото на мача, но допусна Левски да обърне резултата в своя полза. След две равенства, в самия край на частта Левски успя да измъкне първата част с 26:20. През втората четвърт гостите играха доста по-добре и успяха да натрупат сериозна преднина, която на почивката бе 17 точки - 50:33 за Левски. Домакините започнаха отлично след почивката и с две тройки на Веселин Георгиев и Лъчезар Тошков намалиха изоставането си. Левски отново успя да дръпне с повече от 15 точки в резултата и независимо от добрата игра на домакините имаха комфортна преднина от 17 точки преди четвъртата част. През последната четвърт "сините" поддържаха аванса от 20 и повече точки и заслужено спечелиха срещата.