Ботев се наложи над Арда в Кърджали (ВИДЕО)

01 Дек 2023 13:57

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи над Арда (Кърджали) с 2:0 като гост в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения паднаха през втората част. Емануел Уме откри резултата в 63-ата минута, а Янис Карабельов удвои аванса на ''канарчетата'' с невероятен гол в 80-ата минута.

''Жълто-черните'' вече се намират на осмото място в класирането с актив от 26 точки, докато Арда е на седмото място с 28 пункта.

В петата минута Уме Емануел успя да открадне топката и нахлу в наказателното поле, но Анатолий Господинов се справи лесно с изстрела му. В 13-ата минута Принц Ебенезер центрира остро в наказателното поле, но Преслав Боруков не успя да стигне до топката, за да я засече във вратата на Хидайет Ханкич. Пет минути след това Тунгара напредна по фланга и навлезе в наказателното поле, но диагоналният му удар премина от външната страна на мрежата.

Арда бе близо до гола в 23-ата минута, когато Станислав Иванов успя с глава да продължи центриране на Мартин Стойчев. Топката стигна до далечната греда, където свободния Пламен Крачунов стреля отблизо. Хидайет Ханкич блесна със страхотна намеса.

Антоан Бароан не успя да нанесе хубав изстрел с глава в 29-ата минута, след като се стигна до разбъркване в наказателното на домакините при центриране отдясно. В 37-ата минута Антоан Бароан бе намерен с дълго подаване на далечната греда. Нападателят на "канарчетата" стреля с глава, но от малък ъгъл и ударът му бе избит от Анатолий Господинов. Последва ъглов удар, но без нова опасност за стража на Арда. Две минути преди края на първото полувреме дойде и най-добрата ситуация за тима от Кърджали. Преслав Боруков изскочи зад защитата, за да настигне дълъг пас. Нападателят успя да се справи с Атанас Чернев, след което нанесе изстрел с левия крак по земя. Топката мина покрай излезлия напред Хидайет Ханкич, но не влезе във вратата, минавайки на сантиметри от левия страничен стълб.

В началото на втората част Ивелин Попов изведе Самуел Акере, който преодоля Господинов и прати топката в мрежата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада, която бе разглеждана около 2 минути от ВАР съдиите.

В 63-ата минута Ботев Пловдив поведе в резултата. Ивелин Попов показа добър поглед и върна от аутлинията към Емануел Уме, който преодоля Анатолий Господинов.

В 74-ата минута Тонислав Йорданов си опита късмета с изстрел извън наказателното поле. Изпълнението му обаче мина встрани от вратата.

В 80-ата минута Янис Карабельов удвои аванса на "канарчетата" с красив гол. Бившият играч на Кишварда пое пас в наказателното поле от Ивелин Попов и с майсторски изстрел в близкия ъгъл прати топката във вратата на Господинов.

Пет минути преди края на редовното време Константинос Балоянис реши да обстрелва вратата на домакините от далечна дистанция. Ударът му бе точен, но Анатолий Господинов се справи без проблеми.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез