Ботев с първи успех в контролите (ВИДЕО)

28 Ян 2024 18:20

Ботев (Пловдив) победи с минималното 1:0 датския Вейле и записа първа победа в контролите си.

В 35-ата минута пловдивчани успяха да открият резултата с може би първото положение в срещата. След изпълнение на ъглов удар топката бе отклонена на близката греда и така тя стигна до Видев. Бранителят с атрактивен удар от въздуха успя да прокара кълбото покрай Векич и да отбележи за 1:0.

В края на полувремето Игонен трябваше да показва на два пъти рефлекси, за да избие удари на противникови футболисти и да запази преднината на своя тим.

През втората част Вейле натисна Ботев и е бе доста по-активният тим. До 58-ата минута датчаните дори на два пъти отбелязаха гол, но и при двете ситуации имаше засада и попаденията не бяха зачетени. Натискът на тима от Дания продължаваше и в 84-ата минута футболист в червено можеше да засече на празна врата центриране отляво. За щастие на “канарчетата” обаче нападателят на Вейле се размина с кълбото.

Стартовите състави на двата тима:

Ботев: 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 16. Акере, 42. Нвачукву, 93. Николов;

Вейле: 12. Игор Векич, 4. Оливе Провстгаард, 5. Давид Колина, 6. Раул Албентоса, 8. Азер Бусуладич, 9. Герман Онугкха, 14. Томас Гунделунд, 17. Димитри Емануилидис, 34. Лундрим Хетеми, 37. Кристиан Гамелгард, 52. Андреас Томашели