Ботев Пд се намести в топ 6 след успех над Ботев Вр (СНИМКИ И ВИДЕО)

12 Апр 2024 16:56
Ботев Пд се намести в топ 6 след успех над Ботев Вр (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна важен домакински успех над Ботев (Враца) с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за ''канарчетата'' отбелязаха Дилан Мертенс (39') и Антонио Перера (63').

''Жълто-черните'' събраха актив от 41 точки и вече заемат шестото място във временното класиране. Врачани остават на предпоследната 15-а позиция с 19 пункта.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Локомотив (София), а Ботев (Враца) е домакин на Етър (Велико Търново).

Футболистите на домакините излязоха със специални фланелки с изписан номер 93 в подкрепа на нападателя Георги Николов, който е със скъсани кръстни връзки и менискус.

В 12-ата минута Мартин Смоленски центрира от корнер и намери Даниел Генов стреля от около точката на дузпата и нацели тялото на Николай Минков. Гостите имаха претенции за дузпа, но те бяха неоснователни.

В 22-ата минута дойде първият по-сериозен шанс, когато Мирослав Маринов опита своя късмет от границата на наказателното поле, но Ханкич внимаваше и успя да избие в корнер. Само пет минути по-късно Ехидже Укаки получи страхотен пас и остана очи в очи с Красимир Костов, но стражът на гостите блесна със страхотно спасяване.

В 25-ата минтуа Ботев Пловдив стигна до първия си удар в мача. Джеймс Ето'о си откри пространство за удар и пробра късмета си от дистанция, но топката прелетя много високо над вратата на Красимир Костов. Три минути след това "канарчетата" бяха много близо до откриващо попадение. Джеймс Ето'о пусна великолепно извеждащо подаване към Ехидже Укаки, който се озова непокрит на десния фланг и излезе очи в очи с Костов, който затвори ъгъла и изби.

В 32-ата минута Ехидже Укаки изведе отлично Мохамед Брахими в наказателното поле, той нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, Костов закачи топката, но не успя да я избие и тя влезе в мрежата. Голът обаче не бе признат заради тънка засада.

Седем минути след това Ботев Пловдив все пак излезе напред в резултата. Мохамед Брахими пусна към Дилан Мертенс, който се възползва от неразбория в отбраната на Ботев Враца, и с хубав индивидуален пробив отляво, последван от неспасяем удар в близкия десен ъгъл вкара за 1:0.

В края на първата част Ботев Враца имаше шанс да изравни, като Бачев стреля с глава след корнер, но Ханкич спаси. Последва добавка от Мажуга, но отново стражът на Ботев Пловдив демонстрира рефлекса си и съумя да отрази. В първата минута на добавеното време гостите имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени

В 58-ата минута Мохамед Брахими получи пас по конец от свой съотборник, а седмицата на Ботев отново запази хладнокръвие и успя да плъзне топката покрай Костов, като оплете топката в мрежата, но за втори път неговият гол бе отменен поради засада.

Малко след това Марко Мажуга видя празното пространство на десния фланг и веднага центрира към Клери Сербер, който опита атрактивен удар с глава, но не бе точен и кълбото профуча встрани от левия страничен стълб на Ханкич.

В 62-рата минута Мертенс нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, който бе спасен от Красимир Костов, Брахими пробва добавка, а Костов изби в корнер. При последвалото центриране на Константинос Балоянис в наказателното поле на гостите непокрит бе Антонио Перера, който с глава покачи на 2:0.

В 68-ата минута Даниел Генов опита да намали изоставането на Ботев Враца, след като стреля от добра позиция от пряк свободен удар, но над вратата на Хидайет Ханкич. В 83-ата минута играчите на Ботев Пловдив опитаха нещо хитро, като Ивелин Попов изпълни бързо свободен удар, като намери Мартин Секулич, който вкара топката в мрежата, но голът не бе признат, тъй като нямаше сигнал за изпълнение на фала. При повторното изпълнение Попето нанесе много неточен удар. В добавеното време на срещата Ивелин Попов напредна добре през центъра, след което намери Фаустас Степонавичюс на десния фланг, той се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай вратата на Ботев Враца.

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Тамм, 19. Антоан Конте (К), 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето‘о, 20. Андреас Перера, 6. Дилан Мертенс – 17. Николай Минков, 31. Уме Емануел, 7. Мохамед Брахими

Резерви: 32. Матвей Игонен – 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самуел Акере, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 79. Атанас Чернев

Треньор: Душан Керкез

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 14. Марко Мажуга, 9. Даниел Генов (К), 24. Мартин Смоленски, 8. Клери Сербер – 19. Браян Переа, 15. Мирослав Маринов

Резерви: 1. Любомир Василев – 10. Спас Георгиев, 11. Ласана Н‘Диайе, 18. Диого Барбоса, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Главен съдия: Ивайло Ненков - гр. София