ЦСКА-София с минимален успех над Локомотив (ВИДЕО)

27 Май 2023 20:03

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна загуба при гостуването си на ЦСКА-София на стадион ''Българска армия''. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:0 в полза на ''червените''.

Юрген Матей вкара единственото попадение за столичани в 25-ата минута на мача. Той засече с глава центриране от ъглов удар на Тибо Вион.

Така ''червените'' излизат на първата позиция във временното класиране с актив от 80 точки, на 2 пред втория Лудогорец, който е с мач по-малко. ''Смърфовете'' са шести с 50 пункта.

В следващия кръг ЦСКА-София приема ЦСКА 1948, а Локомотив посреща Черно море на ''Лаута''.

ЦСКА-София създаде шанс още в седмата минута. "Червените" развиха добра атака, като ниско подаване отдясно едва не се озова във вратата на Хоркаш след лош опит за изчистване на Зебли. При добавката хърватският страж блокира Дауда Бамба. Малко след това удар на Туфегджич отдалеч рикошира неприятно за Хоркаш, но вратарят се намеси и улови. Още една опасна атака за домакините дойде в 14-ата минута - Вион настигна дълъг пас на Юга и влезе в наказателното, но там не сполучи с паса.

Туфегджич отправи удар от дистанция в 24-ата, а Хоркаш изби с известни трудности в корнер. От последвалото изпълнение Тибо Вион намери Юрген Матей в малкото наказателно поле, а капитанът на ЦСКА-София засече неспасяемо в мрежата на Локомотив - 1:0.

В 36-ата минута Бамба се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го с финт, но се подхлъзна и притичалият Матеус му отне топката, след което реферите решиха, че нападателят на "червените" е бил в засада.

Последното положение за първата част бе в даденото от рефера продължение. Юга засече с глава центриране на Вион от фал, но изстрелът му излезе в аут.

Второто полувреме продължи да е като първото - с превъзходство на домакините. В 53-ата минута Линдсет подаде на Бамба, който отправи удар от 18-19 метра, а Хоркаш улови след известни колебания. Секунди по-късно Локо, чрез появилия се на почивката Димитър Илиев отправи втория си удар в мача, но той бе слаб, а и бранител в "червено" го блокира.

В 72-ата минута Лазар Туфегджич нахлу мощно в наказателното поле отляво, освободи се от Паскалев и стреля силно в далечния ъгъл, но разтресе лявата греда.

Около четвърт час преди края на мача "железничарите" от Пловдив имаха претенции за дузпа. Махмутович задържа Димитър Илиев, но сигнал не последва, а от ВАР не сметнаха, че има нещо крайно грешно в преценката на арбитъра.

В последната минута от редовното време Марселино Кареасо направи отличен пробив отляво и пусна пас към Дюкенс Назон, който от изключително изгодна позиция не успя да уцели топката, а бе ли го направил, по всяка вероятност щеше да отбележи втори гол в мрежата на Хоркаш. Така или иначе, бе отсъдена засада на Кареасо и попадението нямаше да бъде зачетено. В добавеното време на срещата Бисмарк Чарлс се разписа след асистенция на Кареасо, който обаче отново бе в нередовна позиция и резултатът се запази 1:0.

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 11. Лазар Туфегджич, 7. Джонатан Линдсет, 30. Дауда Бамба, 10. Маурисио Гарсез

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 16. Асен Дончев, 23. Жираир Шагоян, 3. Жеферсон, 20. Радослав Живков, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон, 17. Бисмарк Чарлс

Треньор: Саша Илич

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш (К) – 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга

Резерви: 81. Кристиан Томов – 99. Джовани Трупе, 14. Димитър Илиев, 34. Петър Витанов, 21. Иван Михайлов, 25. Петър Андреев, 19. Кристиан Мендоса, 3. Александър Георгиев, 5. Аксел Велев

Треньор: Александър Томаш