Равенство между Локомотив и ЦСКА 1948 в Пловдив (ВИДЕО)

21 Апр 2024 14:25

Отборът на Локомотив (Пловдив) не успя да победи ЦСКА 1948 като домакин. Срещата между двата тима в пловдивския парк ''Лаута'' завърши при резултат 1:1.

''Черно-белите'' събраха 55 точки и влизат като четвърти в плейофите. Столичани ще бъдат в четворката от седмо до десето място. Футболистите на Валентин Илиев ще се борят за седмата позиция, която дава право на бараж за участие в Лигата на конференциите.

ЦСКА 1948 създаде първото голово положение в мача във 2-ата минута. Педриньо с добър пас изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле на Локомотив. Ангел Лясков изпусна Карагарен, който бе на отлична позиция и стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Кристиан Томов.

В 18-ата минута Симеон Василев центрира от левия фланг, а в наказателното поле Емил Ценов стреля с глава към вратата на Кристиан Томов. Вратарят на Локомотив се намеси и отрази удара. В 24-ата минута Карагарен отне топката от Лясков и кълбото отиде в краката на Талис. Той пробяга разстоянието от центъра до границата на наказателното поле, след което шутира силно, но ударът му срещна страничната греда.

Христо Иванов центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 31-ата минута, след което Хорхе Сегура стреля с глава, но неточно в аут.

ЦСКА 1948 направи огромен пропуск в 32-ата минута. Бирсент Карагарен получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Локомотив Пловдив. Карагарен напредна, след което преодоля и вратаря Кристиан Томов и в момента, в който празната врата бе пред него стреля, но Тодор Павлов с решаващ шпагат изби топката в корнер.

Второто полувреме започна със страхотна възможност за Локомотив. Оливер Камдем проби през трима, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на вратата. Ударът му премина покрай гредата. Малко след това Мартин Райнов стреля над вратата. В 49-ата минута Карагарен се отчете с пореден сериозен пропуск. За него беше лесна задача да надбяга Тодор Павлов и да му прибере топката, но след това стреля право във вратаря от близка дистанция.

В 53-ата минута Локомотив поведе в резултата с фамозен гол на младока Тодор Павлов. Той получи топката на границата на наказателното поле, пое я, след което насочи снаряд в горния ляв ъгъл на вратата зад Петър Маринов и с помощта на гредата тя се заби точно под сглобката.

Локомотив Пловдив бе изключително близо до това да вкара втори гол във вратата на ЦСКА 1948 в 56-ата минута. Бабакар Дион подаде към Оливер Камдем, който центрира в наказателното поле на гостите, където Мичи Нтело изпревари Теодор Иванов и стреля, а топката срещна левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

ЦСКА 1948 бързо успя да изравни резултата в 59-ата минута. Ефе Али допусна груба грешка, връщайки неуверено топката назад към Хорхе Сегура. Колумбийският защитник на Локомотив бе изпреварен от Бирсент Карагарен, който отне топката, излезе сам срещу Кристиан Томов и този път хладнокръвно вкара.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 62-ата минута. Бабакар Дион центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Росен Божинов не изчисти добре топката с глава и я прати директно в краката на Хорхе Сегура. Той беше на отлична позиция, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Петър Маринов.

Владимир Медвед центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 85-ата минута, след което топката попадна в Димитър Илиев, който стреля, но недостатъчно силно и топката бе изчистена. В третата минута на добавеното време на мача Камдем центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Мичи Нтело изпревари защитник в червено и отправи опасен удар с глава, но Петър Маринов внимаваше и изби в корнер.

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али – 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 44. Ангел Лясков – 14. Димитър Илиев (К) – 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 4. Мартин Паскалев, 19. Владимир Медвед, 15. Мартин Петков

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 3. Росен Божинов, 15. Симеон Василев – 22. Реян Даскалов, 21. Емил Ценов – 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 8. Педриньо – 10. Радослав Кирилов

Резерви: 32. Иван Василев, 6. Радослав Илиев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 99. Марио Топузов

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Георги Гинчев