Локомотив с поражение от Спартак във Варна

Снимка: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Спартак (Варна) с 0:1 като гост в среща от 13-ия кръг на efbet Лига.

В 58-ата минута "черно-белите" останаха с човек по-малко на терена, след като влезлият като резерва на полувремето Мартин Паскалев си изкара два жълти картона за 6 минути. Три минути преди края на редовното време Бернардо Коуто вкара за Спартак Варна с добавка, след като преди това удар на Ахмед Ахмедов бе спасен. След гола Бернардо си съблече фланелката, за което получи втори жълт картон и бе изгонен.

Така ''смърфовете'' допуснаха четвърта загуба в последните си пет мача в шампионата. Пловдивчани се намират на десетото място с 13 точки. Варненци пък записаха трета победа в последните си четири срещи в първенството. Футболистите на Николай Киров заемат четвъртата позиция с 24 пункта.

За двата тима предстоят мачове от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. ''Черно-белите'' ще гостуват на Черноморец (Бургас), а Спартак (Варна) е гост на Саяна (Хасково).

Още в първата минута се откри опасна възможност за Спартак. Ахмедов бе изведен на добра позиция и нахлу в наказателното поле, а там бе изблъскан от Калоян Костов. Нападателят се строполи на земята и поиска дузпа, но главният рефер остана безмълвен. В крайна сметка ситуация бе прегледана с ВАР, но се прецени, че няма очевидна грешка в отсъждането на съдията.

След първоначалния натиск на Спартак в първите минути Локомотив също показа, че е дошъл за победа, организирайки няколко атаки. В 11-ата минута Ефе Али опита далечен удар, но крайно неточен.

В 23-ата минута Кристиан Илич проби добре в половината на Локо Пд, като той прати топката към Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер вляво от вратата на Мартин Луков.

При него топката бе пратена на далечната греда, откъдето Александър Цветков с глава я прати към вратарското поле и там Ахмед Ахмедов се пласира най-добре, за да може отблизо да прати топката с глава в мрежата. Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и бе отсъдено нарушение заради игра с ръка на Ахмедов при головия му изстрел.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Спартак. В 51-ата минута Ахмедов стреля мощно от далечна дистанция, но топката прелетя над напречния стълб.

В 58-ата минута Локомотив (Пловдив) остана с човек по-малко. Мартин Паскалев, който се появи на почивката, прекара само 13 минути на терена, след като получи втори жълт картон и остави отбора си с десет души.

В 76-ата минута Ивей Ромееш пое отдясно, смени посоката и стреля, но крайно неточно. Няколко секунди по-късно Франк Риволиер се откъсна от Ефе Али и остана сам срещу Луков, но разочарова с удара си.

Нападателят направи нов сериозен пропуск в 82-ата минута, когато получи остро подаване фронтално срещу вратата от дясното крило, но не уцели вратата.

Пет минути по-късно отбраната на Локомотив рухна! Ромееш центрира ниско отдясно, като Ахмедов засече. Луков спаси удара, но топката се насочи към Бернардо Коуто и той с добре насочен удар я прати в дясната част на вратата за 1:0! След дебютния си гол за Спартак Варна седмицата на домакините с свали фланелката и получи жълт картон. Той обаче, бе втори за Бернардо и така той напусна терена по нелеп начин.

До края на срещата "смърфовете" опитаха стихиен натиск към вратата на Спартак Варна, но той не доведе до нищо и така "соколите" започнаха с победа под ръководството на Николай Киров.

Съставите на двата тима:

Спартак Вн: 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов (К)

Резерви: 89. Никола Виденов, 5. Йоан Бауренски, 7. Бернардо Куто, 9. Франк Риволиер, 11. Виктор Митев, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев

Старши треньор: Иван Цветанов

Локо Пд: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 99. Жулиен Лами, 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев (К), 9. Хуан Переа

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 21. Владимир Медвед, 75. Йохан Н’Зи, 10. Мартин Петков, 19. Мартин Хайдаров

Старши треньор: Христо Златински

Съдия: Любослав Любомиров

ВАР: Валентин Железов