Локомотив записа шести пореден мач без победа

Отборите на Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) не се победиха в двубой от осмия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима във Враца завърши при резултат 0:0.

''Смърфовете'' записаха шести пореден мач без победа в шампионата. Те се намират на десетото място в класирането с актив от 13 пункта. Врачани заемат предпоследната 15-а позиция с 9 пункта.

В следващия кръг Ботев (Враца) гостува на ЦСКА-София, а за пловдивчани предстои визита на Спартак (Варна).

След първите 25 минути двата отбора не бяха отправили нито един удар по посока на вратите - било точен или неточен.

Първият удар към една от двете врати дойде в първата минута от продължението. Мартин Петков стреля леко от дистанция и попадна в ръцете на Бариос.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 52-ата минута. Тогава Браян Переа получи добра топка, освободи се от Хорхе Сегура и пусна подаване към Даниил Кондраков, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Украинецът обаче стреля изключително неточно и прати кълбото в аут. В 66-ата минута отново Кондраков стреля от границата на наказателното поле. И този път обаче топката премина високо над напречния стълб.

Малко по-късно Калоян Костов засече центриране отляво с глава, но от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В 74-ата минута Мартин Луков спаси шут на Браян Переа, който от десетина метра се оказа на хубава стрелкова ситуация. 2 минути след тази ситуация Ботев Враца се спаси, след като Хуан Переа стреля в гредата зад Федерико Бариос.

В 89-ата минута Локомотив Пловдив получи право да изпълни пряк свободен удар на около 3 метра извън наказателното поле. Димитър Илиев застана зад топката, стреля, но уцели стената. В последната секунда на мача все пак Ботев Враца можеше да поведе, но Мартин Смоленски излезе сам срещу вратаря, но пропусна.

Съставите на двата тима:

Ботев Вр: 34. Федерико Бариос, 25. Деян Лозев, 70. Дилян Георгиев, 11. Мартин Ачков, 21. Бубакар Траоре, 6. Давид Суарес, 29. Мартин Бачев, 33. Стефан Цонков, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов, 8. Даниил Кондраков

Резерви: 1. Любомир Василев, 14. Марко Мажуга, 3. Емил Петров, 24. Мартин Смоленски, 32. Мартин Дичев, 15. Мирослав Маринов, 5. Николай Стефанов, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Локомотив Пд: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 80. Марсилио Де Лима, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 7. Данило Полонский, 21. Владимир Медвед, 33. Георги Каракашев, 16. Кристиян Пешов, 99. Жулиен Лами

Треньор: Христо Златински

Главен съдия: Волен Чинков

ВАР: Валентин Железов