Арсенал и Манчестър Сити спечелиха домакинствата си в Премиър лийг

Арсенал надви Саутхямптън с 3:1 като домакин в мач от седмия кръг на Премиър лийг. Така ''артилеристите'' събраха 17 точки на третата позиция, а ''светците'' са 19-и с едва 1 точка.

Гостите поведоха в 55-ата минута. Камерън Арчър проби прекрасно и нанесе удар в долния ляв ъгъл за 0:1. Три минути по-късно играчите на Микел Артета изравниха, когато Кай Хавертц се разписа с удар от границата на наказателното поле. Домакините направиха пълен обрат в 68-ата минута. Тогава Габриел Мартинели отбеляза попадение от близка дистанция. В 88-ата минута Букайо Сака се възползва от грешка на ''светците'' и с удар по земя оформи крайното 3:1 в полза на Арсенал.

Манчестър Сити също вече има 17 точки в актива си, но заема второто място. ''Гражданите'' спечелиха домакинството си на Фулъм с 3:2. Гостите от Лондон са шести с 11 пункта.

''Котиджърс'' откриха резултата в 26-ата минута. Хименес намери Перейра с пета, който отбеляза за 0:1. Матео Ковачич изравни в 32-ата минута, а в началото на втората част отново той се разписа, след като отбеляза гол след асистенция на Бернардо Силва. ''Гражданите'' направиха резултата 3:1 след гол на Доку, а гостите намалиха резултата чрез Родриго Муниз в 89-ата минута.

Резултати и голмайстори от мачовете от Висшата лига, които се изиграха по същото време:

Брентфорд - Уулвърхямптън 5:3
2' Колинс 1:0, 4' Куня 1:1, 20' Мбепо (дузпа) 2:1, 26' Ларсен 2:2, 28' Ньоргорд 3:2, 45+2' Пинок 4:2, 90' Карвальо 5:2, 90+3' Аит-Нури 5:3

Лестър - Борнемут 1:0
16' Буонаноте 1:0

Уест Хям - Ипсуич 4:1
1' Антонио 1:0, 6' Делъп 1:1, 43' Кудус 2:1, 49' Боуен 3:1, 69' Пакета 4:1