Дортмунд падна от Унион Берлин, Леверкузен се провали срещу Холщайн

Отборът на Борусия (Дортмунд) допусна загуба при визитата си на Унион (Берлин) с 1:2. Двата тима премериха сили в мач от шестия кръг на Първа Бундеслига.

В 26-ата минута Кевин Фогт се разписа от дузпа за домакините. Тя беше отсъдена заради нарушение на Нико Шлотербек. Унион удвои преднината си в 45-ата минута след страхотен удар на Йорбе Вертесен. ''Жълто-черните'' се върнаха в мача в 62-ата минута, когато Юлиан Риерсон отбеляза попадение - 2:1.

Борусия се намира на седмата позиция в класирането с актив от 10 точки. Тимът от Берлин вече е шести с 11 пункта.

Байер (Леверкузен) пък не успя да спечели домакинството си на Холщайн (Кийл). Срещата между двата тима завърши при резултат 2:2.

''Аспирините'' отбелязаха два бързи гола дело на Виктор Бонифейс (5') и Йонас Хофман (9'). Гостите изравниха след попадения на Макс Гешвил (45+5') и Ян-Фите Арп (70').

Байер записа второ поредно равенство в първенството и заема петото място с 11 пункта. Холщайн е на предпоследната 17-а позиция с 2 точки.

Резултати и голмайстори от мачовете от Първа Бундеслига, които се изиграха по същото време:

Бохум - Волфсбург 1:3
21' Томаш 0:1, 37' Виндт 0:2, 72' Боаду 1:2, 88' Виндт 1:3

Вердер - Фрайбург 0:1