Дузпа помогна на Наполи да спечели трите точки срещу Емполи

Отборите на Емполи и Наполи завършиха при резултат 0:1 в мач от осмия кръг на италианската Серия ''А''.

Така ''партенопеите'' записаха трети пореден успех в първенството и заемат първата позиция с 19 точки. Тосканци допуснаха второ поредно поражение и са осми с 10 пункта.

В следващия кръг неаполитанците посрещат Лече, а Емполи гостува на Парма.

Емполи бе близо до гол още в 11-ата минута на срещата, когато Себастиано Еспозито стигна до прецизно подаване и нанесе удар от движение към долния ляв ъгъл, но Елиа Каприле внимаваше и се справи.

В 31-вата минута домакините имаха нова възможност за попадение, след като отново Еспозито получи топката, като пробва удар по земя от границата на наказателното поле, но Каприле пак бе на мястото си и отрази.

В 63-ата минута Наполи излезе напред в резултата. Фаустино Енджорин фаулира Матео Политано в наказателното поле и Розарио Абисо посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Кварацхелия, който преодоля Девис Стивън.