Голов трилър в Бундеслигата: Вердер победи Волфсбург в мач с шест гола

Отборът на Вердер (Бремен) победи Волфсбург като гост с 4:2 в двубой от седмия кръг на Първа Бундеслига.

''Бременските музиканти'' са осми в класирането с 11 пункта, докато ''вълците'' са 13-и със 7 точки.

Тиаго Томаш даде преднина на домакините в 19-ата минута, след като се възползва от грешка в защитата на гостите. В добавеното време на първата част тимът от Бремен изравни. Марвин Дукш центрира за Мичел Вайзер, който не сбърка от близка дистанция за 1:1.

В 51-ата минута Феликс Агу се ориентира най-добре в наказателното поле на ''вълците'' и прати топката във вратата. Вайзер центрира за Дукш в 67-ата минута, който с глава се разписа за 1:3.

Домакините останаха с човек по-малко в 68-ата минута. Патрик Вимер получи директен червен картон.

Четири минути след това Марко Грюл отбеляза попадение за 1:4, а Йоаким Мееле оформи крайното 2:4 в 79-ата минута.

В следващия кръг Волфсбург гостува на Санкт Паули, а Вердер приема Леверкузен.