Манчестър Юнайтед спечели домакинството си на Брентфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Брентфорд като домакин с 2:1 в двубой от осмия кръг на Висшата лига на Англия.

''Червените дяволи'' прекъснаха серията си от три поредни мача без успех в първенството. Футболистите на Ерик Тен Хаг събраха актив от 11 точки на десетата позиция в класирането. ''Пчеличките'' са 12-и с 10 пункта.

Гостите поведоха в петата минута на добавеното време на първата част, след като Итън Пинок надскочи защитата в малкото наказателно поле, за да посрещне центриране на Микел Дамсгаард и отбеляза със страхотен удар с глава в левия ъгъл, а вратарят нямаше как да реагира - 1:0 за Брентфорд.

В 47-ата минута Маркъс Рашфорд изпрати прецизно високо центриране в наказателното поле. Алехандро Гарначо достигна до него и завърши с бърз шут, като топката се озова в мрежата - 1:1.

В 62-ата минута Бруно Фернандеш стигна до кълбото и изведе Расмус Хойлунд, който бе в наказателното поле и отбеляза с възхитителен прехвърлящ удар, за да направи пълния обрат за Манчестър Юнайтед - 2:1.

Резултати и голмайстори от мачовете от Висшата лига, които се изиграха по същото време:

Фулъм - Астън Вила 1:3
5' Хименес 1:0, 9' Роджърс 1:1, 59' Уоткинс 1:2, 69' Диоп (автогол) 1:3

Ипсуич - Евертън 0:2
17' Ндиайе 0:1, 40' Кийн 0:2

Нюкасъл - Брайтън 0:1
35' Уелбек 0:1

Саутхямптън - Лестър 2:3
8' Арчър 1:0, 28' Арибо 2:0, 65' Буонаноте 2:1, 74' Варди (дузпа) 2:2, 90+8' Аю 2:3