Леверкузен се наложи над Айнтрахт след обрат

Байер (Леверкузен) успя да надделее над Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в мач от седмия кръг на Първа Бундеслига.

''Аспирините'' събраха 14 точки на четвъртата позиция във временното класиране, докато ''орлите'' вече са пети с 13 пункта.

Още в 5-ата минута Ерик Ебимбе препъна Амин Адли в наказателното си поле и реферът Феликс Брих отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Виктор Бонифейс, който обаче стреля в средата на вратата и Кевин Трап спаси без проблеми. В 16-ата минута след намеса на ВАР се видя, че Роберт Андрих е извършил нарушение срещу егитепския нападател и бе отсъдена дузпа и за Айнтрахт. Тя бе изпълнена безупречно от Мармуш и гостите откриха в 16-ата минута - 0:1.

Радостта на Айнтрахт обаче не трая дълго и шампионите изравниха само след десетина минути. Чудесна комбинация с едно докосване между Амин Адли, Мартен Терие и Роберт Андрих изведе последния в добра позиция и той с десния крак се разписа - 1:1. В 72-рата минута обаче именно Виртц проби отдясно и центрира, а стражът на Айнтрахт не изби добре, за да попадне топката в Бонифейс, който се реваншира за пропуска си от дузпа и с глава отблизо направи пълен обрат - 2:1 за Леверкузен.

Резултати и голмайстори от мачовете от Първа Бундеслига, които се изиграха по същото време:

Хофенхайм - Бохум 3:1
11' Крамарич 1:0, 65' Бюлтер 2:0, 76' Гамбоа 2:1, 90+3' Табакович 3:1

Майнц - РБ Лайпциг 0:2
20' Симонс 0:1, 37' Орбан 0:2

Мьонхенгладбах - Хайденхайм 3:2
12' Шенца 0:1, 22' Итакура 1:1, 62' Клайндийнст 2:1, 75' Клайндийнст (дузпа) 3:1, 80' Пийрингер (дузпа) 3:2

Фрайбург - Аугсбург 3:1
34' Грифо 1:0, 37' Линхарт 2:0, 45+1' Гънтър 3:0, 65' Титц 3:1