Шотландия шокира Испания (ВИДЕО)

28 Мар 2023 23:54

Отборът на Шотландия постигна изненадващ успех над Испания с 2:0 като домакин. Двата тима премериха сили в двубой от втория кръг на група А от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година.

Домакините откриха резултата още в седмата минута. Педро Поро от състава на испанците се подхлъзна, а Анди Робъртсън се възползва от това. Той центрира към Мактоминей в наказателното поле, който засече. Последва рикошет в тялото на Иниго Мартинес, което направи Кепа безпомощен - 1:0.

В 51-та минута шотландците удвоиха аванса си. Карвахал се остави да бъде разминат от Тиърни, след което се стигна до втори гол за домакините, отбелязан отново от Мактоминей. Халфът на Манчестър Юнайтед беше вкарал два пъти и срещу Кипър (3:0) преди дни. Така той вече има четири попадения в квалификациите.

Шотландия вече има актив от шест точки и заема първото място в групата с голова разлика 5:0. Испанците пък се намират на второто място с 3 точки.